Cilt Bakımı,  Güzellik,  Skin Care

Yağlı ciltten tamamen kurtulmanın yolunu keşfedin!

Yağlı ciltten tamamen kurtulmanın yolunu keşfedin!

Hepimiz parlamak isteriz! Fakat yüzünüzdeki parlaklık, yağlı bir ciltten kaynaklanıyorsa bu pek ideal bir durum değildir.

Yanlış bölgelerde biriken yağlar derinizdeki yağ bezleri tarafından oluşturulur ve yağ bezlerinin aktiviteleri hormonlarınıza, dış tabakadan uygulanan içeriklere, çevresel faktörlere bağlıdır. 

Neyse ki, yağlı ciltten kurtulmak için başvurabileceğiniz yöntemler mevcut. Yağlı ciltten, bazı önemli ipuçları ve cilt bakım ürünleri ile tamamen kurtulmak için okumaya devam edin.

kyani fleuresse cilt bakım seti

Aktif içerikli Temizleme Maddesi kullanın

Yağ fallığından kurtulmaya karar verdiyseniz, cildinizi fazla kurutmadan gözeneklerdeki yağı temizleyecek bir temizleme maddesine geçmelisiniz.

Yüzeysel deri soyma için akçaağaç şekeri özü, sakinleştirici ve yatıştırıcı Limon Özü ve zengin Ayçiçek Yağı ile  gibi aktif içeriklerle Fleuresse Boosting Cleanser, cildiniz doğal dengesine dönerken size yumuşak ama etkili bir temizlik sunar.

kyani fleuresse boosting cleanser

Güneş Kremi Kullanmaktan Çekinmeyin

Sağlıklı dozda güneş kremi (örnek olarak yüzünüz için bir çay kaşığı oranında)  şaşırtıcı biçimde yağ kontrolüne yardımcı olur ve parlamayı sağlar.

UV ışınlarına maruz kalmak yağ bezelerinin boyutunu büyütüp yağ üretimini arttırırken deriden suyun çekilmesini sağlar.

Hafif bir nemlendirici üzerine etil alkol uygulayabilirsiniz. Etiketin üzerinde “etil alkol” veya “SD alkol 40” yazmasına dikkat etmelisiniz. 

Nemlendirici Kullanın

Nemlendirici kullanmak yağ üretimini kontrol altında tutmanın anahtarıdır. Unutmayınız. Genel olarak yağ, sıvı tutma ile karıştırılmakta olup bu nedenle cilt yeterince sıvı alamamaktadır. 

Fleuresse Day Brightening Crème  size C Vitamini sağlar (3-0-etil askorbik asit); kolajen üretiminde faktör olup nem kaybını azaltmak için derinin koruyucu fonksiyonunu arttırır.

Fleuresse Day Brightening Crème and Night Creme

Gece Kremi ile Rahatlayın


Uyku zamanı güzellik rutininizi doğru ürünleri seçerek ağırdan alın. Ayrıca nerede kullandığınıza dikkat edin: mesela yağlı bir cildiniz varsa o bölgede yeterince yağ bezeleri bulunduğundan burnunuzu asla nemlendirmeniz gerekmez.

Ve formülü nasıl olursa olsun ürünün yağ giderici asit içerdiğinden emin olmalısınız.

fleuresse night creme
kyani fleuresse night creme – gece kremi

Derideki yağ ve su dengesini sağlayan Hyaluronik asit (sodyum hyaluronat) içeren Fleuresse Night Crème ürününü deneyin

Derideki su oranını dengeleyerek yağ üretimi kontrolüne yardımcı olacak daha kuvvetli bir koruyucunuz olacak.

Sizin Güzelliğinize!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Sonbahar için Sağlıklı Alışkanlıklar

Sonbahar için Sağlıklı Alışkanlıklar başlıklı yazımızla yeniden sizlerleyiz... Ekim ayındayız ve Sonbaharın ortasındayız. Güneş daha geç doğuyor ve daha erken...

Kapat